top of page

Läbipaistev mood

27.06- 07.07. 2016 EMÜ aastanäitus "Läbipaistev mood" Katariina kirikus.

10.12.2020- 9.01.2021 näitus Vanalinna jõuluaknad, Nunne 1.

Näitus tutvustas  taaskasutuse võimalusi rõivamoes – 16 moe- ja tekstiilikunstnikku demonstreerisid erinevaid kangakooslusi ja julget vormimängu.

Vanast loodud uut moodi eksponeeriti seest valgustatud torsodel rõhutamaks  konstruktsioone  ja pinna-reljeefe. Täieliku läbipaistvuse nimel oli iga eksponaadi juures tutvustav joonis, millel materjalide ja mudeli saamislugu.

Ka näituse valgustid osalesid taaskasutuse protsessis – nendest valmisid peale näitust lambid. 

Näituse eesmärgiks oli inspireerida vaatajaid osalema ressursse säästvas elustiilis.

Annika Koppel: Tasapisi hakkab laiemalt levima mõistmine, et kõik, mida ette võtame, mõjutab elukeskkonda. Jookseme tarbimisühiskonna oravarattas üha kiiremini, et, nagu meile öeldakse, mitte rongist maha jääda. Pole isegi mahti mõelda ega küsida, kuhu see rong siis õieti läheb.

Aga kuhu rongid minna saavad? Lõppjaama muidugi, ent sinna pole ju kiiret. Nii et parem mõtleme ning küsime järjest sagedamini ja kõvema häälega, kuidas on toodetud meie toit, riided ja teised tarbeesemed. Räägime vastutustundlikust ettevõtlusest, nõuame, et kasutataks säästlikult toorainet ja saastet oleks võimalikult vähe. Et ettevõtted annaksid oma tegevusest teada ning meie saaksime sellest lähtuvalt valida.

Muidugi ei ole enam võimalik minna tagasi esiemade aega, aga õnneks leidub muutuvas maailmas muutumatuid väärtusi - ausus, läbipaistvus, vastutustundlikkus. Me saame ja peame neid väärtusi hoidma.

Kuraator: Anu Hint, näituse sissejuhatus: Annika Koppel.

Autorid: Katre Arula, Diana Denissova, Anu Hint, Britt Marie Ekström (Soome), Sirje Laansoo, Anne Metsis, Yumiko Okazaki (Jaapan), Ingrid Pajo,

Juta Piirlaid, Liisi Riid, Leena Sipilä (Soome), Külli- Kerttu Siplane, Liivika Põvat- Straus, Ilona Tamm, Maire Valdma, Piret Valk.

Valgustid ja puutöö: Viljo Naarits

Tänud: Eesti Kultuurkapital,  Eesti Kunstnike Liit, Tallinna Kesklinna valitsus

Kajastus: Postimees, Eesti Naine

bottom of page